clanok

Daniel Lipšic, advokát, ktorý si dohadoval fajku s Alenou Zsuzsovou

20.12.2018  I  10:10

Domáce komentáre

Monika Tódová proti mne zaútočila presne tak, ako mi to v zlovestnej výhražnej správe predpovedal mafián Peter Košč, blízky spolupracovník Vladimíra Pčolinského a Daniela Lipšica.

Predohra: Špiceľ Tódová

Bolo to v lete v roku 2012, keď som išiel s tromi priateľmi na obed do reštaurácie Pizza Mizza na Tobruckej ulici v Bratislave. V podniku boli aj redaktori denníka SME, manželia Monika a Mirek Tódovci. Asi dve hodiny po skončení obeda mi jeden z účastníkov obeda, Peter Mikletič, poslal mail s fotkou nášho ďalšieho kamaráta Karola Zvolského. Presnejšie, preposlal mi mail od Petra Pčolinského, domáhajúceho sa informácie, kto je na priloženej fotografii. Pre úplnosť dodávam, že okrem Petra a Karola so mnou pri stole sedela Natália Milanová (v tom čase Gálisová), dnešná poslankyňa NR SR za OĽaNO.

Fotku môjho kamaráta Karola urobila skrytou formou z mobilného telefónu Monika Tódová a poslala ju podpredsedovi strany Nova Gáborovi Grendelovi, aby jej pomohol s identifikáciou. Podpredseda Grendel presunul úlohu na straníckeho kolegu Vladimíra Pčolinského a ten sa zase obrátil na svojho brata Petra. A keďže Peter Pčolinský nevedel, ako inkriminovaná fotografia vznikla, poslal ju na identifikáciu Petrovi Mikletičovi, pretože sa domnieval, že pozná Karola Zvolského.

Monika Tódová teda nielen sledovala a bez súhlasu dotknutých fotografovala ľudí, ktorí nie sú verejne činní, ale aj požiadala politika, aby jej pomohol pri špehovaní. Ten, kto pozorne čítal SMS Gábora Grendela s novinármi, uverejnených na internetovej stránke s príznačným názvom Lipšicove stádo, nepochybne postrehol, že pani redaktorka sa naňho s touto prosbou skutočne obrátila.

Predsedom Novy bol Daniel Lipšic a jeho úzka spolupráca s Monikou Tódovou sa neskončila ani po tom, ako bol nútený v dôsledku zabitia nevinného človeka na priechode pre chodcov opustiť parlament. Naopak, Lipšicove stádo a neustále úniky informácií a dezinformácií z procesu vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka ma oprávňujú nazdávať sa, že toto partnerstvo prekvitá aj naďalej.

Medzihra: Lipšic na dvoch stoličkách

Nie je nič zábavné na tom, že advokát Daniel Lipšic si cez Facebook dohadoval fajku s Alenou Zsuzsovou. Na úroveň tejto ľudskej stoky to spomedzi politikov dotiahol jedine parlamentný plemenný býk a prevádzkovateľ vlekov na Donovaloch Boris Kollár. To je naozaj ťažko dosiahnuteľná méta. V prospech Borisa Kollára však hovorí skutočnosť, že on, na rozdiel od Daniela Lipšica, nemá prístup k citlivým informáciám o náruživej pume, o ktorej priazeň sa svojho času obaja uchádzali.

Namotávanie Daniela Lipšica Alenou Zsuzsovou a Aleny Zsuzsovej Danielom Lipšicom totiž nie je len trápnou a mierne nechutnou aférou. V stávke je oveľa viac ako dobrý či zlý v kus oboch aktérov erotickej komunikácie. Daniel Lipšic je právnym zástupcom rodiny Jána Kuciaka. A Alena Zsuzsová je obvinená z toho, že si u ďalšej osoby zavraždenie novinára objednala. Na základe týchto skutočností existujú oprávnené pochybnosti o motiváciách a lojalite Daniela Lipšica.

Nie sú tu však jediné okolnosti, ktoré v tejto súvislosti vyvolávajú otázniky. Právny zástupca pozostalej rodiny by mal mať záujem na objasnení vraždy a robiť všetko pre to, aby prípravné konanie prebiehalo nerušene a hladko. Avšak jeho blízka spolupracovníčka, takmer tlačová tajomníčka Monika Tódová svojimi činmi vyšetrovanie ak nie marí, tak nepríjemne sťažuje.

Nejde o to, že ma krivo obviňuje z toho, čo som neurobil. Tiež je teraz vedľajšie, že nevie dokázať jediné slovo z toho, čo o mne popísala. Podstatné je, že potenciálni svedkovia, ktorí by mohli prispieť k objasneniu vraždy Jána Kuciaka, po jej štvavých článkoch nemôžu mať dôveru k systému ako takému. Ak teda Daniel Lipšic cez svoju dôverníčku Moniku Tódovú púšťa do sveta informácie a dezinformácie z vyšetrovacieho spisu a sťažuje tým prípravnú časť trestného konania, komu to asi prospieva?

Ťažko uveriť, že by pán Lipšic robil niečo také v prospech svojej erotickej partnerky Aleny Zsuzsovej, ale na druhej strane pod vplyvom všetkých podozrivých udalostí sa tejto myšlienke nedá celkom ubrániť. A ak sa mu nepodarí skrotiť svoju mediálnu údernú päsť, bude čoraz ťažšie uveriť, že románik z Facebooku bola len prechodná avantúra sexuálne frustrovaného právnika.

Namiesto dohry: O spolupáchateľoch nabudúce

Krivdili by sme doktorovi Lipšicovi, keby sme tvrdili, že je v tejto čudnej hre s nejasnou koncovkou sám. Intenzívne sa v nej angažujú aj Peter Košč a Vladimír Pčolinský. Predtým, ako Monika Tódová publikovala ďalší útok namierený proti mojej osobe, poslal mi Peter Košč výhražnú správu. V celku presne v nej predpovedal, čo uverejní popredná propagandistka ideologickej sekty Denníka N. Pomýlil sa len o 18 dní, ale to je s ohľadom na situáciu maličkosť.

Vyhrážku Petra Košča som, pochopiteľne, odstúpil polícii. A v pokračovaní tejto série o osobách mariacich vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka napíšem, ako Peter Košč a jeho klika zneužívajú SIS na osobné ciele, nezákonné kšefty a rozširovanie masových dezinformácií medzi pospolitým ľudom podtatranským.

Najnovšie články

Kauza Sputnik je synonymom biedy slovenskej politiky

20.04.2021  I  15:30

Domáce komentáre

Venovať zvýšenú pozornosť každodenným škriepkam na politickej scéne nemá veľký význam, pretože spravidla nemajú povahu významných trendov so zásadným vplyvom na naše životy. Kauza Sputnik je však natoľko mnohovrstevná, že si predsa len zaslúži niekoľko poznámok.

Mareček Vagovič má veľkú šancu urobiť kariéru po boku Igora Matoviča

14.04.2021  I  16:35

Domáce komentáre

Opäť nadišiel čas prehrýzť sa argumentačnými plytčinami Marečka Vagoviča. Tentoraz písal o niečom, čomu rozumie najmenej: právu a spravodlivosti. Nemyslím si, že s hlúposťou sa dá bojovať. A už vôbec sa nedá nad hlúposťou zvíťaziť. Považujem však za zábavné intelektuálne suchoty obnažovať.

Obvinenie Vladimíra Pčolinského dokazuje, že mafia nikam neodchádza

31.03.2021  I  12:00

Domáce komentáre

Ak niekto z nepochopiteľného dôvodu uveril propagande Matovičovho režimu o boji proti mafii a korupcii, uznesenie o obvinení riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského musí byť pre každú politickú naivku nepríjemným vytriezvením.