clanok

O zasranovi Jurajovi Šeligovi, Jane Žitňanskej a starom Satanovi

25.01.2021  I  13:41

Domáce komentáre

Na status o zasranovi Jurajovi Šeligovi reagovalo niekoľko mojich priateľov a známych. Ani nie preto, že som podpredsedu parlamentu označil za zasrana, s tým prakticky jednohlasne súhlasili. Výhrady ľudí, na mienke ktorých mi záleží, negatívne vnímali okolnosť, že som sa v statuse dotkol aj partnerky Juraja Šeligu, poslankyne Jany Žitňanskej. S tým mali viacerí problém a musím sa priznať, že presne takú reakciu som chcel vyvolať.

Naozaj nie je pekné zaťahovať do sporu dvoch ľudí ich blízkych. Tento banálny fakt nie je potrebné zoširoka vysvetľovať. Otázka preto stojí tak, prečo som takpovediac načal aj Janu Žitňanskú. Odpoveď je trochu zložitejšia.

V knihe Satan, teší ma! som vo veľkom rozsahu analyzoval mediálne manipulácie. Jednou z nich bolo systematické vytváranie mediálneho obrazu mojej osoby ako príslušníka mafie. Tento realite aj trestnému právu odporujúci mýtus si osvojili aj niektorí politici, medzi nimi Juraj Šeliga, ktorý ma nedávno označil za mafiu. Tak ako v najnovšej knihe, aj vo viacerých článkoch a videách som upozorňoval na to, že nepravdivé a urážlivé výroky podobného charakteru sa dotýkajú nielen mňa, ale zraňujú predovšetkým moju rodinu. Moju manželku a našich troch synov.

Keď som písal status o zasranovi, povedal som si, že sa pokúsim zatriasť nielen Jurajom Šeligom, ale aj jeho partnerkou Janou Žitňanskou. Nie z pomsty, ale preto, aby mu ako matka troch detí vysvetlila, že neuvážené a najmä na nepravde založené slovné ataky vyvolávajú ozveny, a tie sa môžu nepríjemne dotýkať blízkych autora inkriminovaných výrokov.

Úplne chápem, že Jana Žitňanská sa nemohla cítiť dobre, keď si prečítala moju ostrú reakciu. Rovnako nekomfortne sa cítili moja manželka a deti, keď jej partner o mne povedal, že som mafián. Snáď pochopí, že aj keď je Juraj Šeliga na ústavnom rebríčku vyššie postavený, ona má predsa len viac životných skúseností, a preto by mu mohla či dokonca aj mala v tomto zmysle dohovoriť.

Každá a každý z nás je niekoho dcérou, manželkou, sestrou, matkou, synom, bratom, manželom alebo otcom. Každá a každý z nás má niekoho, kto ju či jeho miluje. Aj nenávidí. Sme citliví na tých čo milujeme aj nenávidíme, len inak a s nerovnakou intenzitou. Nech sú naše city a vášne akokoľvek silné, musíme počítať s tým, že rovnaké emócie prežívajú aj iné ľudské bytosti. Ak to nechápeme alebo odmietame chápať, vystavujeme sa riziku, že bezdôvodne ublížime nevinným osobám.

Každý z nás musí vedieť znášať dôsledky vlastných činov. Avšak iba vlastných činov. Môžeme niesť zodpovednosť len za skutky, ktorých sme sa dopustili. Nie za tie, čo nám v rozpore s realitou a objektívnym skutkovým stavom prisudzujú od reťaze odtrhnutí propagandisti v médiách.

Je mi ľúto, že som sa experimentálnym statusom dotkol Jany Žitňanskej. Len si nie som istý, či Juraj Šeliga je schopný pochopiť zmysel tohto textu a okolnosť, že svojimi hlúpymi výrokmi ublížil mojej rodine.

Najnovšie články

Keď unikajú výpovede takej pľuhy, akou je plukovník Beňa, treba sa mať na pozore

28.02.2021  I  00:45

Domáce komentáre

Portál topky.sk sa stal po Monike Tódovej novým užitočným idiotom v odpaľovaní cielených únikov z vyšetrovacích spisov. Tentoraz sú to výpovede kajúcnika a profesionálneho kriminálnika Borisa Beňu. Tvrdí, že mu riaditeľ NAKA Branislav Zurian vyzradil utajované skutočnosti. Naozaj?

Kajúcnik Boris Beňa má silných ochrancov - Pčolinského s Lipšicom

26.02.2021  I  09:35

Domáce komentáre

Výpovede bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu plnia stránky novín. Jasný signál, že sa derie na slobodu. Bodaj by aj nie, keď má za sebou riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Má to jeden háčik. Kajúcnik Beňa spieva podľa vopred napísaných nôt. Prinajmenšom v prípade obvineného Martina Kvietika.

Voľba špeciálneho prokurátora: Politik Lipšic bol vždy chlapcom, čo sa predbiehal v rade

01.02.2021  I  13:40

Domáce komentáre

Nikdy nemusel trpezlivo čakať, kým naňho príde rad, nikdy nemusel prejsť tŕnistou cestu od najnižších priečok po najvyššie, pretože vždy sa považoval za niekoho, kto je viac ako všetci ostatní. A zväčša mu to vychádzalo, pretože aj jeho okolie často podliehalo ilúzii, že je výnimočný. Podarí sa to Danielovi Lipšicovi aj tentoraz?