clanok

Zločinec a chránený svedok Tatranka používal ako biele kone aj členov vlastnej rodiny

23.05.2017  I  15:00

Domáce komentáre

Ak Národná kriminálna agentúra neprehodnotí vzťah k chránenému svedkovi Jozefovi Walzerovi, mala by sa činnosťou niektorých príslušníkov začať vážne zaoberať inšpekcia ministerstva vnútra.

V predchádzajúcich dvoch článkoch o Jozefovi Walzerovi alias Tatrankovi sme diskutovali o tom, že tento chránený svedok beztrestne a pod dozorom polície vydieral istú osobu a že v kauze vraždy Jána Takáča sa pokúsil naviesť policajtov na falošnú stopu. V pokračovaní série venovanej tomuto pánovi budeme informovať o nezákonnostiach, ktorých sa dopustil na svojich blízkych, respektíve ich do nich zatiahol.

Petra Radová: Družka, biely kôň a obeť

Petra Radová je Tatrankova družka. Majú spolu dve deti. A spája ich aj to, že Tatranka napísal na pani Radovú viaceré svoje firmy. V tlači sa objavil inzerát, ktorý oznamuje, že cyperská firma TRIORITI INVESTMENTS LTD skúpi pohľadávky voči Jozefovi Walzerovi (Tatrankovi) a viacerým firmám, v ktorých pôsobila Petra Radová. Mnohé okolnosti naznačujú, že tento profesionálny zločinec urobil z matky svojich detí bieleho koňa.

Približne pred dvomi týždňami navštívila Petra Radová svojho druha Jozefa Walzera v mieste aktuálne pobytu v ochrane svedkov. Pri tejto príležitosti od nej požadoval, aby predala byt v Malackách, ktorého je Petra Radová vlastníčkou, a všetky peniaze mu priniesla. Ak to odmietne urobiť, Tatranka polície povie, že byt bol nadobudnutý za finančné prostriedky pochádzajúce z trestnej činnosti, a preto v rámci trestného konania prepadne štátu. Svedok Walzer viedol tento dialóg nielen s družkou Radovou, ale aj v prítomnosti policajtov zodpovedajúcich za jeho ochranu.

Počas inej návštevy sa Tatranka družke priznal aj k tomu, že ju nechal dvakrát fyzicky napadnúť. Petru Radovú totiž podozrieval, že má milenca, a preto si najal dvoch chlapov, aby ju prepadli, zobrali jej telefón a priniesli mu ho, pretože chcel zistiť, s kým si píše. Napadnutie sa odohralo pred domom, kde Radová býva. Muži ju hodili na zem, zobrali jej kabelku a potom utiekli. Mobil nenašli, pretože telefón mala vo vrecku na nohaviciach. Prípadom sa zaoberala kriminálna polícia v Senci, ale nič nevyriešila. Svedok Tatranka družke Petre Radovej povedal aj to, že ju nechal zraziť autom, keď išla na bicykli v Ivanke pri Dunaji neďaleko Tesca. Dokonca prezradil, že na túto prácu si najal istého Petra, prezývaného Slinták.

Petru Radovú polícia dodnes nevypočula, a pritom na to existuje mnoho dôvodov. Ako bývalý Tatrankov kôň vie takmer všetko o ekonomickej trestnej činnosti otca svojich detí, ktorý ju zo žiarlivosti nechal dvakrát inzultovať.

Peter Petrakovič: Švagor a ďalší biely kôň

Peter Petrakovič je Tatrankovi čosi ako švagor. Presnejšie manžel sestry jeho družky Petry Radovej. Pán Petrakovič v súčasnosti pracuje v jednej z kaviarní na Letisku Milana Rastislava Štefánika.

Jozef Walzer v spolupráci s istým Michalom Mesíkom si privyrábali okrem iného aj tak, že fingovali poistné udalosti na kamiónoch patriacich firmám do Tatrankovho portfólia. V nami opisovanom prípade išlo o kamión firmy PERA TRANS, z ktorého vymontovali riadiacu jednotku a pred poisťovňou predstierali, že auto bolo vykradnuté. Neskôr sa Tatranka s Mesíkom zbavili zodpovednosti tak, že ho hodili na krk Petrovi Petrakovičovi a otcovi Petry Radovej. Keď už bol pán Walzer v ochrane svedkov, prostredníctvom družky Radovej odkázal Petrakovičovi, že ak chce, môže podvod s poistnou udalosťou zobrať na seba, pretože jeho dohoda s políciou mu zabezpečuje beztrestnosť. Pán Petrakovič na Tatrankov návrh nereflektoval.

Aj Peter Petrakovič robil svojmu švagrovi bieleho koňa vo firme PERA TRANS. Spoločnosť mala dlhy a jedného dňa za ním prišli čudní ľudia s ešte čudnejšími požiadavkami na uhradenie pochybných záväzkov. Keď sa Petrakovič z pochopiteľných dôvodov zdráhal zaplatiť, našiel si v prednej kapote auta zaťatú sekeru, a tak sa s nimi radšej dohodol. Odovzdávanie peňazí mala kontrolovať polícia a zadržať páchateľov. V tom sa však na scéne objavil Tatranka, ktorý na miesto určenia poslal zveda Mesíka. Ten zistil, že v okolí sa pohybujú policajti a dal echo zvyšku partie, aby sa preberaniu peňazí vyhla. Neskôr polícia vydieračov pochytala. Tí sa priznali, že si ich na špinavú prácu najal Tatranka, no aj napriek tomu tak objednávateľ, ako aj vykonávatelia skutku neznášajú za svoje činy dôsledky.

Z podobného súdka je ďalší príbeh z prostredia PERA TRANS. Tentoraz bola firma veriteľom a iná obchodná spoločnosť jej dlhovala približne 40 tisíc eur. Lenže Tatranka nemal záujem, aby peniaze prišli na účet PERA TRANS, chcel si ich vopchať rovno do vrecka, a preto naviedol Petru Radovú, aby si v Tatrabanke založila osobný účet. Potom zašiel do dlhujúcej firmy, kde oznámil, že PERA TRANS zmenil číslo účtu. Štatutárom nadiktoval číslo konta svojej družky, kam aj boli peniaze odoslané. Následne musela Petra Radová peniaze vybrať, odovzdať ich Tatrankovi a účet v Tatrabanke zrušiť. Nie je to koniec príbehu. Zavŕšil sa vo chvíli, keď Peter Petrakovič urgoval dlžníka, aby konečne zaplatil, pretože na účte stále neeviduje príslušnú platbu. Dostal nečakanú odpoveď: Vaša firma predsa zmenila účet, skúste sa pozrieť tam...

Nebol to prvý a ani posledný podvod, ktorý Tatranka našil na švagrovo tričko. Napríklad pred tromi rokmi predal pánovi Petrakovičovi za 18 tisíc eur BMW 7. Až keď prišli pracovníci kriminálnej polície na letisko a zobrali mu auto, Peter Petrakovič pochopil, že druh jeho sestry mu predal vozidlo, ktoré bolo majetkom istej firmy zo Zlatých Klasov.

Dcérenka, je to tvoja firma. Staraj sa!

V minulosti sme konštatovali, že svedok Jozef Walzer alias Tatranka je sociopat, a preto je potrebné jeho výpovede pred orgánmi polície a prokuratúry brať s veľkou rezervou. Naopak, orgány činné v trestnom konaní by si mali konečne položiť otázku, aké sú skutočné motívy jeho spolupráce. Isteže, chce sa vyhnúť vyššiemu trestu, a preto spolupracuje. Avšak už v prvom článku sme konštatovali, že Tatranka viac berie, ako dáva. A aj to, čo dáva, má prinajmenšom diskutabilnú hodnotu.

Čoho všetkého je Jozef Walzer schopný, najlepšie ilustruje záverečný príklad. Bieleho koňa totiž urobil aj z Lucie Walzerovej, dcéry z prvého manželstva. Umiestnil ju do spoločnosti PETREXX TRANS a narobil tam vyššie popísanými metódami dlhy. Keď do firmy prišla polícia, bezradná dcéra telefonovala otcovi, že je v úzkych a potrebovala by pomoc. „Je to tvoja firma, tak sa staraj,“ povedal jej otec Tatranka a položil telefón.

Ďateľ.sk nevie, či má polícia spracovaný odborný posudok z oblasti psychológie na Jozefa Walzera. Ak nemá, mala by to okamžite urobiť. A tiež by mali príslušní pracovníci Národnej kriminálnej agentúry začať dôslednejšie preverovať vierohodnosť jeho výpovedí. V opačnom prípade bude na mieste, aby sa ich konaním zaoberala inšpekcia ministerstva vnútra.

Najnovšie články

Kajúcnik: Bábka v rukách spolitizovanej spravodlivosti

24.01.2022  I  17:21

Domáce komentáre

Nielen trestné stíhanie, ale aj väzobné obmedzenie osobnej slobody občanov sú dnes na Slovensku predmetom ostrých polemík. Vzniká podozrenie, že trestné konanie sa stalo nástrojom politiky. Nie je to rétorická figúra, ale nebezpečný trend, a preto o ňom treba naliehavo hovoriť.

K 29. narodeninám Slovenskej republiky

31.12.2021  I  11:05

Domáce komentáre

Pred 29 rokmi zanikla Československá federatívna republika. Federálne zhromaždenie prijalo ústavný zákon o rozpustení spoločného štátu a 1. januára 1993 začali existovať Slovenská republika a Česká republika ako samostatné štáty. Aj keď nové štáty vznikli predovšetkým z vôle vtedajších politických reprezentácií podporovaných významnou časťou oboch národov, zmena na politickej mape Európy by nebola možná bez širších geopolitických pohybov na kontinente.

Potrebuje Slovensko obrannú dohodu s USA?

20.12.2021  I  12:00

Domáce komentáre

Ministri zahraničných vecí a obrany Ivan Korčok a Jaroslav Naď presadzujú, aby kabinet Eduarda Hegera podpísal Dohodu o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. Slovensko malo takmer tri desaťročia pomerne vyvážanú diplomaciu a jeho zahraničná politika reflektovala geopolitické postavenie krajiny v Európe. Súčasná politická reprezentácia túto rovnováhu krok za krokom narúša a robí zo Slovenska satelitný štát.