Domáce komentáre

Naozaj by sa rozpadol zahraničnopolitický konsenzus?

23.06.2023  I  14:50

Domáce komentáre

Ako býva zlým zvykom, aj v prípade zahraničnopolitického konsenzu na Slovensku sa mediálny obraz nezhoduje s popisovanou realitou.

Oslávte Prvý máj so službou Ďateľ-Big Picture

26.04.2022  I  10:20

Domáce komentáre

Nadišiel čas. Projekt Ďateľ – Big Picture bude od 1. mája 2022 platenou službou. Na publikovanie denných prehľadov a analýz geopolitického vývoja bude využívať platformu patreon.com.

Ďateľ-Big Picture: Čo môže predplatiteľ očakávať?

07.04.2022  I  11:29

Domáce komentáre

Už v krátkom čase bude uvedený do ostrej prevádzky projekt Ďateľ – Big Picture, zameraný na informovanie o najdôležitejších geopolitických udalostiach a ich analýzu. Dnes sa dozviete, čo môže od projektu predplatiteľ očakávať.

Ďateľ-Big Picture: Hmla vojny a údajné vojnové zločiny v Buči

04.04.2022  I  12:45

Domáce komentáre

Tento článok vznikol v rámci projektu Ďateľ – Big Picture. Ak vás zaujal Ďateľ – Big Picture, sledujte profil Ďateľ na Facebooku a stránku datel.sk. Viac informácií už čoskoro!

Ďateľ-Big Picture: Slovensko a plyn po konflikte na Ukrajine

30.03.2022  I  13:10

Domáce komentáre

V súvislosti s konfliktom na Ukrajine a v dôsledku dramatického zhoršenia vzťahov členských štátov EÚ a NATO s Ruskom sa čoraz intenzívnejšie hovorí o potrebe diverzifikácie dodávateľov zemného plynu. Objavujú sa extrémne aj umiernené názory, niektoré sú úplne mimo reality a iné sa usilujú držať pri zemi. Ako je na tom Slovensko?

Ďateľ - Big Picture: Nepripravovať sa na vojnu je prípravou na záhubu.

23.03.2022  I  13:25

Domáce komentáre

Vojna je strašné a skľučujúce podujatie. Na osobnej úrovni prináša množstvo fyzického, psychického a emocionálneho utrpenia. Na štátnej úrovni spôsobuje tak víťazom, ako aj porazeným ťažko nahraditeľné ekonomické straty, pácha materiálne aj duchovné škody a mrzačí delikátnu štruktúru každého národného spoločenstva. Vojna je najsofistikovanejšou, a preto najstrašnejšou formou násilia, ktorej sa chce väčšina lídrov aj bežných ľudí vyhnúť, no aj napriek tomu sú ozbrojené konflikty neoddeliteľnou súčasťou dejín.

Ďateľ - Big Picture hľadá odpovede na otázku, ako funguje svet. Pridáte sa?

16.03.2022  I  11:55

Domáce komentáre

Volám sa Peter Tóth. Už viac ako desaťročie sa súkromne venujem skúmaniu geopolitiky a jej zákonitostí. Obetoval som tejto práci nezanedbateľný čas a nemálo energie. A teraz nadišla chvíľa, aby som svoje poznanie a skúsenosti pretavil do nového projektu s názvom Ďateľ - Big Picture.

Prijatie Ukrajiny do NATO nie je v záujme Slovenska. A dohoda s USA?

09.02.2022  I  11:30

Domáce komentáre

Ani primitívny antiamerikanizmus, ani primitívna nenávisť voči Rusku, ani naivné rusofilstvo, ani nekritické zbožňovanie Ameriky nám nepomôže pochopiť, čo sa práve odohráva na geopolitickej šachovnici Európy a aké sú širšie súvislosti obrannej dohody medzi vládami Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických.

Kajúcnik: Bábka v rukách spolitizovanej spravodlivosti

24.01.2022  I  17:21

Domáce komentáre

Nielen trestné stíhanie, ale aj väzobné obmedzenie osobnej slobody občanov sú dnes na Slovensku predmetom ostrých polemík. Vzniká podozrenie, že trestné konanie sa stalo nástrojom politiky. Nie je to rétorická figúra, ale nebezpečný trend, a preto o ňom treba naliehavo hovoriť.